Skip links

Piyano Taşıma

Piyano taşıma hizmetlerimizden faydalanabilmek için hoş geldiniz. Taşınma esnasında eşyaların zarar görmemesi için doğru şekilde ambalajlanması son derece önemlidir. Ülkemiz genelinde profesyonel ekipler özel olarak dizayn edilen araçlarla kuyruklu, konsol, dijital piyanoları taşıyabilmektedir. Özel ekipmanlarla sigortası yapılan piyanolar eski adreslerinden alınarak yeni adreslerine taşınabilir. Piyanolar taşınırken hasar görmemeleri son derece önemlidir. Piyano taşımacılığı yaparken öncelikle bu alanda uzmanlaşan ekiplerle çalışmak gereklidir. Güvenilir ve tecrübeli ekiple tam olarak donanımlı ekipmanlarla sizlere bu alanda kolaylık sağlanmaktadır. Piyano taşıma işlemlerine başlanmadan önce piyanoların hareket noktalarının etraflarında herhangi eşyaların bulunmaması gereklidir. Bu sebeple eşyaların hepsinin çıkması ardından taşıma işlemleri gerçekleşir. Bu durum ekiplerle birlikte planlanabilir. Piyanolar taşınırken kaymaz battaniyelerle piyano altında kenarların hepsi iyice kaplanmalıdır.

Piyano Taşıma

Piyano taşımacılığı işlemlerinde öncelikle korunması için şerit detaylı iplerle ve koli bantları yardımıyla bantlanmaları sıkıca olmalı ve üzerleri de iyice örtülmelidir. Kuyruklu piyano modellerindeyse ayakların kırılmaması için sökülmeleri gerekmektedir. Piyano taşımacılığı yaparken şehirlerarasında taşıma yapılacaksa ambalajlama öncesinde piyanoların içerisinde de kurutucu paketlemelerin yerleri ayarlanmalıdır. Gece süresince nemli kamyonlarda kalan piyanolarda ahşap alanda çatlaklar meydana gelebilir. Nakliye yapan kamyonlara yerleştirilen piyanolar sabitlenmelidir. Nakliye sırasında olumsuz durum yaşanmaması için, hasarlar olmaması için bu önlemler alınmalıdır. Sabitlenme aşamasında kargo şeklinde askılar kullanılması gerekir. Piyanolar taşınırken ayakları mutlaka çıkarılmalıdır.

Piyano Taşıma İşlemleri

Piyano taşıması işlemlerinde şehirlerarası mesafelere taşınacak piyanolar ambalajlama işlemleri öncesinde piyano içerisinde mutlaka kurutucu paketleme yerlerinin ayarlanması gerekmektedir. Kamyonda kalan piyanolarda çatlaklar meydana gelebilir. Bu nedenle taşıma işlemlerinin adrese ulaşmasının hemen ardından olması gereklidir. Piyanolarda ağırlığın dengeli kalması için gereken durumlarda zemin alanına ahşap plakaların yerleştirildiğinden emin olunması gerekir. Taşınma işlemlerinin bitmesi ardından kurulumları için uzmanlardan yardım alınması doğru kurulması açısından gereklidir. Piyano taşımaya engel olan kıyafetler, ayakkabılar giyilmediğine emin olunmalıdır. Profesyonel taşınmaların gerçekleşmesi gerekli olup sağlam şekilde kalmaları için piyanonun ağırlığı göz önüne alınarak öncelikle asansörlü taşıma gerçekleşmesi gerekir. Alanında uzman, eğitimli ekiplerle beraber çalışılmadığı zaman gereken hasar önleyici teçhizat olmadığı zaman piyanolar taşınırken hasar görmektedir. Olası olumsuz durumlardan korunmak için gereken önlemlerin alınması gerekir. Beşiktaş evden eve nakliyat firması, piyano nakliye konusunda üst düzey hizmetler sunmaktayız.

Leave a comment